Příběhy zákazníků: Mountfield

Výzva

Mountfield – jako největší prodejce zahradní techniky v České republice a na Slovensku – potřeboval inovovat své obchodní systémy tak, aby mohl ještě lépe obsluhovat rostoucí síť více než 2 milionů zákazníků v téměř 100 maloobchodních prodejnách a on-line. V maloobchodě zákazníci očekávají hladký a rychlý nákupní proces, který vyžaduje spolehlivý přenos dat rychlostí světla. Vše musí pracovat bezchybně i v sezónních špičkách, kterým Mountfield každoročně čelí.

Řešení

Komplexní systémové prostředí kombinující všechna prodejní místa, ERP systém, systém řízení skladu, platformu e-commerce a mnoho dalších aplikací bylo propojeno prostřednictvím enterprise integrační vrstvy, která zajišťuje výměnu masivního množství dat mezi všemi systémy. Tato vrstva nahradila dříve používané „špagetové integrace“ (s mnoha vlastními a pevně nakódovanými nastaveními) stabilním a rychlým integračním řešením, umožňujícím plnou kontrolu, detailní monitorování a zajišťujícím hladký chod všech kritických integrací i v těch nejnáročnějších dnech roku.

Výsledek

Integray zajišťuje zhruba 75 000 integračních úloh denně a bezpečně propojuje systémy běžící v cloudu i na lokální infrastruktuře. Systémy jsou zabaleny do služeb REST API, což značně usnadňuje jejich chod i údržbu a umožňuje jednoduché a rychlé přidávání dalších aplikací.

Marek Filipovský, Mountfield

„S produktem jsme velmi spokojeni, stejně tak s celkovou komunikací a rychlostí řešení našich požadavků.“